kolonia

MARCELÓWKA

gromada Marcelówka, gmina Werba, powiat Włodzimierz, woj. wołyńskie
parafia Włodzimierz


Opracowywane w okolicy:
Białozowszczyzna, Helenówka, Poniczów, Oseredek Nowy, Mogilno, Zasławek, Smolarnia,

A B C D E-F G H I J K L-Ł M N O P R S-Ś T U W Z-Ż


Wg mapy sztabowej z lat dwudziestych, Marcelówka składała się z trzech części oznaczonych jako Marcelówka I, Marcelówka II i Marcelówka III.

Projekt WYKAZU GOSPODARSTW, stan w około 1939 r

MARCELÓWKA I - "SPALONA" w/g relacji śp. Władysława Zaremby spisane przez A.T. Objaśnienie: D-Niemiec, U- Ukrainiec, pozostałe- Polak.

Prawa strona wioski:

1.

KNELLERBeniamin D.

2.

KNELLERHerman D.

3.

KNELLERRudolf D.

4.

KURZGottlieb D.

5.

KURZFerdynand D.

6.

MIKITIUKSahar U.

7.

NIEDBAŁAbracia Mikołaj i Aleksy U.

8.

MIZERSKIKazimierz, żona Antonina z d. Erlik, dzieci: Adolf, Albina 1925 i Stanisława 1928.

MIZERSKIAdolf - s. Kazimierza i Antoniny, żona Dominika z d. Pryma (śl.1933), dzieci: Jerzy Ryszard 1934, Janina Danuta 1936, Michał Zenon 1937.

9.

KRUPAAndrzej U.

10.

ZARĘBAPiotr, żona Rozalia z d. Szczecha, dzieci: (Józefa, Józef, Kazimierz i Maria zmarły w dzieciństwie), Kazimiera (po mężu Gaczyńska w Mogilnie), Franciszka (po mężu Surma w Antonówka Borek), Władysław, Stanisław, Jan (poniżej), Albina 1925, Stanisława-Maria 1928. (na podst. wspomnień) . Mieli 16 dębów, został do dzisiaj tylko 1.

ZAREMBAJan, żona Helena z d. Kaszuba, dzieci: Edward 1942 i Daniela 1943.

11.

STĘPKOWSKIJan UK.

Lewa strona wioski:

12.

KNELLERGottlieb D.

13.

KNELLERHenryk D.

14.

KOTWICAJan - s. Franciszka i Marianny z d. Janiec, żona (śl.1925) Józefa Mizerska - c. Kazimierza i Antoniny (p.8), dzieci: Janina 1926, Elżbieta 1930, Apolonia Balladyna 1931, Jerzy Bogusław 1932.

15.

PRYIMAJan U.

16.

KURZFryc D.

17.

ZARĘBSKIKarol. V.n. Zarembiński.

18.

PYNUSMichał D.

19.

BIESIADECKIJózef - s. Karola i Agnieszki z d. Zawada, żona (śl.1930) Ewa z d. Surma - c. Jakuba i Wiktorii z d. Roguła. To prawdopodobnie Józef "bratał się" na ulicy Włodzimierza Wołyńskiego z sąsiadem - Niemcem w mundurze Wehramachtu.

20.

SOŁTYSSzczepan (Stefan), żona Ewa z domu Biesiadecka, dzieci: Władysław 1922, Albina, Stanisława 1927, Kazimierz 1928, Józef 1931, Antonina 1933 i Karol 1936.

21.

KRUPAAdam U.

22.

CHMIELOWIECAleksander

23.

JUŚKIEWICZStefan U (-stodoła).

24.

RADCZUK

Michał U, córka IN. (po m. Giergiel, w p.28).

25.

NIEDBAŁA

Michał U, żona Paraska.

26.

NIEDBAŁA

Piotr U.

27.

GIERGIEL

Stefan U.

28.

GIERGIEL

Anatol U, żona I.N. z d. Radczuk, córka Tamara (po m. Handij).

29.

SZUMAKOW

Paweł U, żona I.N. z d. Giergiel.

30.

ZUBKO

Paweł U, kowal.

31.

MRÓZ

Demian U.

32.

BOŁWACH

Wasyl U.

33.

GARBACZ

IN., synowie: Józef, Wiktor, Anatoli, Aleksiej UK.

MARCELÓWKA II i MARCELÓWKA III

1.

MIZERSKIMaciej Józef, żona Stefania z d. Sobolewska, dzieci: Zofia, Edward 1914, Leokadia, Władysław (poniżej), Witold 1916, Regina, Kazimierz.
MIZERSKIWładysław - s. Macieja i Stefanii, żona Helena Adamkiewicz (śl.1937)

2.

MIZERSKIWalenty 1881 - s. Michała i Anny z d. Wojciuk, I żona (śl.1909) Józefa z d. Janiec - c. Antoniego i Marianny z d. Konefał, syn Adam; II żona (śl.1927) Antonina z d. Jandzińska, dzieci: Leopold Józef 1927, Sabina Maria 1929, Czesław Dominik 1931, Zbigniew Ryszard 1936.

MIZERSKIAdam 1922 - s. Walentego i Józefy, żona: Anna 1926 z d. Zankiewicz - c. Leona i Anny z d. Wawrysz, dzieci: Jan i Irena.

3.

BRZEZICKAKazimiera.

4.

ŚWIĘTANOWSKIRajmund.

5.

OZIEROWJan (*Petersburg?), żona Antonina z d. Chorąży - nauczycielka, dz.: chłopiec martwo ur. w r.1937, dziewczynka martwo ur. w r.1938, Jerzy 1940, Maria Danuta 1941

6.

SKALSKAAntonina - nauczycielka

7.

WÓJTOWICZIN.

8.

ŚLIWIŃSKIPiotr, żona (śl.1937) Jadwiga z d. Mikuliszyn z Mogilna, dziecko: Helena 1937. Uciekli przed rzezią do Włodzimierza.

9.

CHMIELOWIECJózef - s. Adama (s.Jana i Marianny z d. Rozmus) i Marianny z d. Zaręba (c.Jana i Wiktorii z Martynów), żona Józefa z d. Sionkowska - c. Kazimierza i Katarzyny z d. Pułka, dzieci: Helena Genowefa 1936, Czesława 1937, Janina 1939.

CHMIELOWIECKarolina, córka Stanisława 1930.

10.

CZUBŁOWSKABronisława, dzieci: Zdzisław 1938, Jan Kazimierz 1943. (v.n.: Czuba, Czabowska?)

11.

DOMAŃSKIPiotr, żona Apolonia z d. Szelążek, dzieci: Apolinary Franciszek, Marian.

DOMAŃSKIApolinary Franciszek, żona (śl.1936) Helena z d. Babulska Hypś (wdowa) - c. Józefa i Emilii z d. Siedlecka.

DOMAŃSKIMarian, żona Janina z d. Zarębińska, dzieci: Jadwiga Helena 1940.

12.

DZIUBAStefan 1906 - s. Michała i Marianny z d. Postrzał, żona Marianna z d. Gzik, dzieci: Jan 1930, Zdzisław 1932, Tadeusz 1935, Czesław Piotr 1937.

13.

GIERGIELJan - s. Bazylego i Katarzyny z d. Ufnal, żona (śl.1923 Petronela z d. Jóźwiak - c. Stanisława i Emilii z d. Szaler, dzieci: Kazimierz 1929, Jadwiga 1932.

14.

GIERGIELPiotr, I żona Anna z d. Mirecka, dzieci: Adam 1925; II żona Katarzyna z d. Ufnal, dzieci: Biblianna 1927.

15.

GORZELNICKIFerdynand, żona Aniela z d. Adamkiewicz, syn Bronisław, Zygmunt.

GORZELNICKIBronisław, żona (śl.1935) Bronisława z d. Żaczkiewicz. - c. Franciszka i Józefy z d. Świarczewska.

GORZELNICKIZygmunt, żona (śl.1939) Zofia z d. Kosnowicz - c. Władysława i Franciszki z d. Mizdal, dzieci: Ryszard Jerzy 1940, Irena 1941.

16.

JADŁOJózef, żona Helena z d. Zarembińska, dzieci: Teresa Aurelia 1928.

17.

JANDZIŃSKIJan - s. Michała i Jadwigi z d. Domska, żona Zofia z d. Kula, dzieci: Mieczysław 1927, Piotr 1929, Krystyna 1932, Leopold 1936, dziewczynka martwo urodzona 1938, Ryszard 1941

18.

MARUTKatarzyna, dzieci: Adam 1926.

19.

MIROWSKIAdam, żona Stefania z d. Mroziuk, dzieci: Antonina 1942, Alicja Jadwiga 1943.

20.

MIROWSKIAleksander, żona Adela 1904-1997 z d. Gaczyńska z Mogilna, dzieci: Józef 1927, Jan 1928, Jadwiga 1930, Regina Krystyna 1932, Eugeniusz Ryszard 1941. Brat Adeli w Mogilnie.

21.

MIZERSKIStanisław, żona Wiktoria z d. Szewczuk, dzieci: Zbigniew Stanisław 1933, Brunon Kazimierz 1935, Jan 1936, Antonina 1938, Władysław 1939, Irena 1942.

22.

PADOWSKIJózef - s. Edwarda i Marianny z d. Kowal (patrz: Włodzimierz), żona Adela z d. Giergielewicz, dzieci: Roman Julian 1939, Danuta Józefa 1940, Adam Henryk 1943.

23.

PADOWSKILeon - s. Edwarda i Marianny z d. Kowal, żona Jadwiga z d. Adamkiewicz, dzieci: Janusz Romuald 1938.

24.

RESZKAJózef - s. Ludwika i Julianny z d. Jackowska, żona Karolina z d. Chmielowiec, dzieci: Stanisława (Chmielowiec) 1930, Edward 1935.

25.

RORATJan, żona Marianna z d. Pośluch, dzieci: Jan 1928.

26.

RUPNIKAntoni - s. Izydora i Małgorzaty z d. Emeryk, żona Feliksa z d. Adamkiewicz, dzieci: Jerzy Antoni 1936. Bracia Antoniego to: Andrzej (ż.Maria Borowska), Konstanty (w Barbarówce).

27.

SAGANIUKCyprian 1895 - s. Bazylego i Katarzyny z d. Stepasiuk, żona (śl.1919) Łucja z d. Gergel - c. Bazylego i Katarzyny z d. Ufnal, dzieci: Jadwiga 1925.

28.

SKŁADANEKFeliks - s. Piotra i Anieli z d. Świstowska, żona Stanisława z d. Sieczkarz - c. Franciszka i Wiktorii z d. Mizerska, dzieci: Kazimiera 1928, Stanisław 1929.

29.

ŚLIWIŃSKIWładysław - s. Tomasza i Pauliny z d. Bydłowska, żona (śl.1929) Katarzyna z d. Skorupska - c. Andrzeja i Agnieszki z d. Łatka, dzieci: Genowefa 1930, Jadwiga 1931, Kazimierz 1932, Henryk 1934, Zdzisława Helena 1936, Danuta 1938.

30.

SURMACIŃSKIStanisław, żona Antonina z d. Igras, dzieci: Izabela Irena 1942. V.n. Surmaczyński.

31.

SZEWCZUKAdam, żona Marianna z d. Kat, dzieci: Jan, Witold, Albin 1930.
SZEWCZUKJan 1909 - s. Adama i Marianny, I żona Krystyna 1913 z d. Gergiel, II żona Bronisława z Gawłowskich, dzieci: Elżbieta 1941.
SZEWCZUKWitold - s. Adama i Marianny, żona Antonina z d. Mazur, dzieci: Józef 1941, Helena 1943.

32.

SZUBAMaria, dzieci: Władysława 1928.

33.

TCHÓRZLudwik - s. Franciszka i Rozalii z d. Kicko (w Stefanówce), żona Józefa z d. Biesiadecka, dzieci: Edward 1926.

34.

WŁODARCZYKAntoni - s. Iliana i Anastazji, żona Janina z d. Palonka, dzieci: Edward 1930, Józef 1936, Eugeniusz 1938.

35.

ZIELANTStanisław, żona Stefania z d. Sobolewska, dzieci: Wincenty 1927, Hipolit 1928, Eugeniusz 1930.

36.

ŻĄDŁOJózef, żona Helena z d. Zarębińska, dzieci: Czesława Jadwiga 1925.

37.

MONIAKIN, (na podst. wspomnień) (Mojak?)

38.

HRYSZCZUKIN, (na podst. wspomnień) była wybrana na sołtysa wsi. V.n. Hryszczak, Gryszczak, Gryszczuk.

39.

CZERENIUKMichał, żona Tekla z d. Strociuk, prawosławni, syn Włodzimierz (w Dominopolu).
Brak więcej informacji. Proszę Państwa o pomoc w uzupełnianiu wykazu.
Osoby zainteresowane miejscowością / udostępniające informacje:

FORMULARZ zgłoszenia rodziny i uzupełnienia danych

L.p.

Informacje

1.

Marcin Mizerski[wrzesień 2006] poz. 1marcin.mizerski(a)enetia.pl

2.

Adam Mizerski[wrzesień 2006] poz. 2-4.optyk(a)elk.com.pl

3.

Wiesław Tokarczuk[styczeń 2008] poz. 5-8. [luty 2011] nowy wykaz dla Marcelówki I (w skrócie M1), poz. 1-19, 21-33. Imiona i nazwiska pisane tak jak je wymieniał śp.Władysław Zaremba.wiekto(a)gmail.com

4.

Jolanta Krzewicka[czerwiec 2008] M1-poz. 20kurierbg(a)post.pl

5.

Andrzej Mielcarek[os czerwiec 2009] poz. 9-36, 39 dzięki "Wykazom osób..." -opr. ks. W.W. Żurek.Strony o Wołyniu

Link: Wspomnienia


Data powstania strony: wrzesień 2006 r., ostatnia edycja: styczeń 2016 r.

inne strony O KRESACH

.