wieś i kolonia

MAŃKÓW

gromada Mańków, gmina Kisielin, powiat Horochów, woj. wołyńskie
parafia Zaturce


Opracowywane w okolicy:
Pawłowicze, Kruchenicze, Wojnica, Rudnia, Chołopecze, Jachimówka, Dąbrowa, Pasieka, Zaturce,

A B C D E-F G H I J K L-Ł M N O P R S-Ś T U W Z-Ż


Projekt WYKAZU GOSPODARSTW, stan w około 1939 r.

WIEŚ

1.

BALCERZAK

Władysław, żona Zofia z d. Ferszt, dzieci: Stanisław 1913 (poniżej), Wincenty, Tadeusz, Jan 1922, Józef 1924, Konstanty 1933. V.n.: Balcer.

BALCERZAK

Stanisław, żona (śl.1938) Leokadia 1919 z d. Gołębiowska, dzieci: Eugeniusz 1941.

2.

CICHECKA

Antonina z d. Kopacka, wdowa po Tomaszu, dzieci: Aleksander (poniżej), Stanisław (poz.3)

CICHECKI

Aleksander 1907, żona (śl.1928) Władysława 1908 z d. Sosler, dzieci: Antoni 1931, Józefa 1932, Halina Regina 1935, Czesław 1937.

3.

CICHECKI

Stanisław 1902, I żona Zofia z d. Gołębiowska, dzieci: Eugenia 1925, Gabriela Maria 1926, Henryk 1932, Jan Bolesław 1934, Genowefa. II żona (śl.1938) Antonina z d. Górak (wdowa po Janie Giersu, dzieci poniżej).

GIERS

Aleksander 1924, Łucja 1929, Alina 1931, Zofia 1934.

ZIĘBA

Anna, służąca.

4.

MARMUROWSKIAleksander - s. Eufrozyny, żona Maria 2.02.1907 z d. Górak, dzieci: Alfred, Eugenia, Zdzisław, Danuta, Wanda. Wyjechali (byli na liście do rozstrzelania) pozostawiając cały dobytek gospodarstwo rolne, skup zboża, sady i sklep. Po wojnie zamieszkali w Elblągu.

5.

WOLSKI

Jan, żona Anna z d. Wolska, dzieci: Feliks, Józef

6.

FERSZT

Jan 1905 - s. Stanisława i Anieli z d. Rzeszut, żona (śl.1931) Konstancja 1912 (*Jaroszewice Rychwalskie) z d. Laskowska - c. Antoniego i Michaliny (w poz.24), dzieci: Ryszard 1931, Zofia 1933, Jan 1934, Maria 1936, Czesława. Po wojnie zamieszkali w Radowie.

7.

FERSZT

Stanisław - s. Józefa i Agnieszki z d. Stoja, żona (śl.1902) Aniela/Agnieszka z d. Rzeszut, dzieci: Józef (w Oździutyczach), Jan (w poz.6), Rozalia 1907 (Górska, w poz. 58), Ignacy 1910, Aleksander 1912, Bronisława 1914, Marianna 1917, Władysława 1921, Janina 1923, Hipolit Władysław 1925, Feliks 1928. Bracia Stanisława to Jan 1892 i Antoni (poniżej).

FERSZT

Antoni, I żona Marianna z d. Anglusz, II żona (śl.1922) Zofia z d. Kokowska/Kokoszka, dzieci: Józef, Bronisław 1926, Helena 1928, Genowefa, Roman 1939.

8.

FIEDORORWICZ

Grzegorz, żona Irena z d. Gomułka, dzieci: Stanisława 1930, Zygmunt 1932, Krystyna 1934, Celina 1939, Irena Wiesława 1942. V.n.: Fidorowicz, Fedorowicz

GOMUŁKA

Leokadia (siostra Ireny)

9..

GÓRSKI

Michał, żona Anna z d. Staniewicz, dzieci: Kazimierz (poniżej).

GÓRSKI

Kazimierz, żona (śl.1926) Rozalia z d. Ferszt - c. Stanisława i Anieli z d. Rzeszut (z poz. 7), dzieci: Bolesław 1927, Łucja 1929, Felicjan 1930, Tadeusz 1931, Hipolit 1933. i Czesława 1935.

10.

GŁOWACKI

Jan, żona Franciszka z d. Zołnierew, dzieci: córka Adela.

WIERZBIETA

Józef, służący.

11.

OLSZAKI.N., żona z d. Taborowska, dzieci: Ludwik, Józef , Maria, Katarzyna, Jadwiga.

12.

GRUSZECKI

Władysław 1909 (*Zamlicze) - s. Kazimierza i Marii z d. Płoch, żona (śl.1932) Nadzieja 1912 z d. Poliszczuk, dzieci: Bogusław 1932, Fryderyka 1934, Alfred.

13.

GURAK

Jędrzej/Andrzej 1902 - s. Jana i Katarzyny z d. Kobylas, żona (śl.1928) Julia 1906 z d. Sosler, syn: Eugeniusz 1930.

14.

JONGERT

Stanisława, córka Jana(?)

15.

KAMIŃSKI

Szczepan/Stefan, żona Jadwiga/Ludwika z d. Jaworska, dzieci: Władysława 1925, Daniela 1931, Jan 1934, Maria Regina 1936, Maria 1938.

16.

KIBLER

Józef, żona Anna z d. Kloc, dzieci: Stanisława Franciszka 1923, Eugeniusz 1925.

17.

KIBLER

Wincenty 1900 - s. Franciszka i Paraskewii z d. Wójtowicz, I żona Barbara 1907 z d. Podgalska, dzieci: Władysław 1927, Daniela 1929, Franciszek 1932, Józef 1935, Tomasz 1938; II żona (śl.1940) Helena z d. Milanowska.

18.

KLOC

Katarzyna.

19.

KORNET

Zofia.

20.

KOSTKIEWICZ

Feliks 1903 - s. Władysława i Michaliny z d. Malinowska (w Zaturcach), I żona (śl.1926) Leontyna z d. Gurak, dzieci: Helena 1927, Henryk 1931, Eugeniusz Bolesław 1938, Regina 1940. II żona (śl.1941) Pelagia z d. Podgalska, wdowa po Janie Kwiatkowskim.

21.

KWIATKOWSKI

Józef, żona Pelagia z d. Podgalska, dzieci: Janina, Zuzanna, Bronisław, Stanisława, Leokadia

22.

KRAWCZYK

Antonina

23.

KULAWIAK

Józef, żona Tekla z d. Kura, dzieci: Jan, Józefa, Karolina, Władysław, Feliks, Tadeusz, Aleksander, Bolesław

24.

LASKOWSKI

Antoni 1875 - s. Walentego i Marii z d. Nowak, żona Michalina 1877 z d. Cegielska, dzieci: Zofia 1900, Kazimierz 1903, Stefan, Konstancja (Ferszt, w poz. 6), Czesława 1915 (córka Regina 1938, po m.Dmitrowska), Józef 1917, Wincenty 1919. Wszyscy urodzeni w Jaroszewicach Rychwalskich, w Mańkowie osiedlili się IV.1921r.

LASKOWSKI

Stefan 1907, żona Stefania z d. Szymczak, dzieci: Irena.1934, Maria 1936, Ryszard 1943-1943 (*+Syberia). Przez armię Andersa, po walkach o Monte Casino, po wojnie w Anglii, a ostatecznie w Toronto.
POWAGAMarta, służąca.
OSAJDAWojciech, żona Zofia z d. Laskowska, dzieci: Janina 1923, Stanisław 1925, Bolesław 1927, Darek 1937-1938.

25.

LEONARD

Stanisław, żona Katarzyna z d. Krawczyk, dzieci: Maria, Helena

26.

MAJCHER

Józef, żona Agnieszka z d. Wiszniewska, dzieci: Stefan, Józef, Wacław, Julianna, Jan, Piotr, Helena, Kazimierz, Jadwiga, Bogusław

27.

MAKOWSKI

Stanisław, żona Aniela z d. Bubuła

28.

MALIK

Piotr, żona Michalina z d. Natkania, dzieci: Kamila, Wiktor, Kazimierz, Jan, Stefan

29.

MICHALSKI

Jan, żona Balbina z d. Szymańska, dzieci: Henryka, Janina Wanda, Czesława

30.

MICHALSKI

Szczepan, żona Maria z d. Szymańska, dzieci: Władysław, Zygmunt

31.

NASTUROWICZ

Leonard, żona Marianna z d. Turowska, dzieci: Bolesław

32.

NOWOSAD

Leonard 1898 - s. Tacjanny, żona Feliksa z d. Rudnicka, dzieci: Zdzisław Rafał, Adela Genowefa, Danuta Krystyna, Janina

33.

NOWOSAD

Tacjanna (matka Leonarda)

34.

OLSZAK

Antoni 1912 - s. Jana i Marianny z d. Maćko (w Serniczkach), żona (śl.1933) Aniela 1915 z d. Łapot, dzieci: Czesław 1936

35.

PAPUŻYŃSKI

Michał, żona Maria z d. Mielniczuk, dzieci: Zofia Romualda, Aniela, Euzebiusz

36.

PEJTA

Władysław - s. Stanisława i Józefy z d. Ziembowicz z Bryszczów II, wdowiec, I żona Helena z d. Gruszecka, dzieci: Daniela 1929 (zmarła?), Helena 1931, Henryk 1933; II żona Zofia z Majewskich Mieczał i syn Józefy i Zygmunta Mieczałów - Henryk 1929, dzieci wspólne: Halina.

37.

?

Kazimiera z d. Szczerbińska, dzieci: Grzegorz, Władysław, Domicella, Jan, Izabela-Janina

38.

ZIĘBOWICZ

Filipina.

39.

ZINKIEWICZ

Leon, żona Maria z d. Siatecka

40.

PROSKURA

Władysław - s. Jana i A.z d. Kałużna (zam. Orzeszyn), żona Maria z d. Kwiatkowska - c. Jana i A. Niedzielskiej, dzieci: Czesław, Zofia, Kazimiera, Stanisław, Daniela, Krystyna, Janina. Wypędzeni i osiedleni w Czeninie k. Kołobrzegu, ponownie wygnani osiedli w Lubiechowie k. Karlina.

41.

PUSCIORA

Wojciech, żona Katarzyna, dzieci: Aniela, Marianna

42.

BOBKOHelena +1943. Ukrainka zamordowana przez UPA.(źr.)

43.

RYBKA

Julian, żona Kazimiera z d. Czerwińska, dzieci: Grzegorz 1923, Władysław 1924, Domicela 1926, Jan 1932, Izabela Janina 1935. V.n.: Rybczyński.

44.

SĄDAJ

Jan 1888 - s. Grzegorza, żona Julia 1890 z d. Dul - c. Grzegorza, dzieci: Bronisław 1921, Paulina 1922, Antonina 1925, Genowefa 1928, Julian 1931. Zabrani na Sybir. V.n: Sondaj.

45.

SENDROWICZ

Jan, żona Anna z d. Nowińska

46.

SIATECKI

Władysław, żona Katarzyna z d. Malinowska, dzieci: (*Jungówka) Gracjan Zachariasz 1930, Albina 1936, Tadeusz

47.

ŚWIGOST

Aleksander 1894 - s. Józefa i Róży z d. Jurkowska, kowal w Sadowie, żona Rozalia 1907 z d. Kostecka, dzieci: Stanisława 1930, Dionizy 1932, Irena Janina 1935, Halina 1939, Władysława Wiktoria 1942. Po wojnie w Barczewie, Olsztynie i Biskupcu.

48.

SYGUFSTY

Franciszek

49.

SYGULSKI

Jan, żona Maria z d. Kałucka, dzieci: Zofia, Stanisław, Zdzisław, Marian

50.

SZMACIARZ

Kasper, żona Agnieszka z d. Twaróg, dzieci: Helena, Kasper

51.

ŚMIECH

Jan, żona Maria z d. Tesnowa Wiecha

52.

ŚNIUCH

Jan, żona Paulina z d. Wiecha, dzieci: Krystyna, Helena, Daniela,

53.

TUROWSKI

Marian

TUROWSKA

Antonina,

54.

WASKIEWICZ

Michał, żona Agata z d. Toporowska, dzieci: Leontyna, Genowefa, Antonina, Stanisław, Maria

55.

WIEŚNIAK

Jan, żona Józefa z d. Borek, dzieci: Genowefa

56.

KOCHAŃSKIStanisław 1895.

KOLONIA

1.

PIĘTA

Wojciech 1893, żona Agnieszka 1894 z d. Wolska (należała do Bractwa Różańcowego), dzieci: Anna 1921, Julia 1924, Kazimierz 1927, Janina 1931, Stanisława 1934. Po wojnie w Marcinowicach (Dolny Śląsk, pow. jaworski).

2.

BRZOZOWSKI

Aleksander 1908, żona Leokadia 1915 z d. Bondyra, dzieci: Jan Józef 1933, Stanisław 1936.

3.

CHMIELECKI

Władysław 1893 - s. Jana, żona Marianna 1902 z d. Szymczak - c. Stanisława, dzieci: Władysław 1919, Czesław 1921, Henryk 1924, Krystyna 1929. Zabrani 1.03.1940r.w głąb Rosji do rejonu Suchona.

4.

ECHTA

Jan, żona Maria z d. Borek, dzieci: Janina 1927, Ryszard 1939

ECHTA

Stanisław 1907 - s. Jana i Agnieszki z d. Kulpa, żona (śl.1933) Antonina 1915 z d. Kwiatkowska, córka Zofia 1944.

5.

GÓRAK

Józef 1902 - s. Michała i Barbary z d. Mozion, żona (śl.1933) Stanisława 1907 z d. Kucharska, dzieci: Zbigniew Eugeniusz 1934, Alfreda 1936, Danuta Leontyna 1938.

6.

BIELECKIJan - s. Błażeja i Albiny z d. Szkutnicka, żona (śl.1926) Rozalia z d. Renc, dzieci: Edward 1927, Stefan Jerzy 1941.

7.

KORZENIOWSKI

Marian, żona Janina z d. Smusz, dzieci: Stanisław.

8.

KOWALCZYK

Aleksander, żona Zofia z d. Opolska, dzieci: Henryk

9.

KUKULSKI

Ignacy 1903 - s. Pawła i Lucyny z d. Sznajderowska, żona (śl.1932) Janina z d. Sydorowska - c. Władysława i Marianny z d. Łukasiewicz (poz. k46), dzieci: Apolonia 1933, Weronika Irena 1937. Mieszkała z nimi siostrzenica Wanda Kowarska.

10.

KULAWIAK

Bolesław, żona Maria z d. Matuszewska, dzieci: Genowefa

11.

LANGE

Władysław, żona Józefa z d. Podgalska

12.

MALEC

Edward Stanisław 1899, nauczyciel, żona Janina Władysława z d. Jarzębińska, dzieci: Stanisław Bolesław 1931, Ryszard Kazimierz 1934 (*Oździutycze)

13.

MATUSZEWSKI

Stanisław, żona Walentyna z d. Groblewska, dzieci: Stefan, Jan, Feliksa, Cecylia, Kazimierz, Wanda, Czesław.

14.

MIELNICZUK

Jan, żona Helena z d. Renc, dzieci: Stanisław, Henryk

15.

NIERADKO

Władysław 1900, żona Weronika 1912 z d. Bednarska, dzieci: Zdzisław, Alina, Jadwiga, Ryszard.

16.

OPOLSKI

Stanisław, żona Helena z d. Kukulska, dzieci: Genowefa

17.

OSTROWSKA

Anna, wdowa, dzieci: Maria, Bolesław

18.

PAWLUKIEWICZ

Edward, żona Michalina z d. Frizn, dzieci: Maria, Julianna, Magdalena

19.

RENC

Tadeusz 1903 - s. Adama i Anny z d. Borowska, żona (śl.1933) Bolesława 1913 z d. Górska, dzieci: Irena 1935, Krystyna 1940, Jan Romuald 1942.

20.

RENC

Władysław 1907 - s. Adama i Anny z d. Borowska, żona (śl.1934) Janina 1917 z d. Starczewska, dzieci: Aleksander 1936, Kazimierz 1938, Jadwiga 1939, Józef Zenon 1941.

21.

SITKOWSKI

Edward (s. Michała?), żona Józefa z d. Balcer, dzieci: Czesława

22.

SITKOWSKI

Piotr 1902 - s. Michała, żona Nadzieja 1907 (*oboje Brody, łódzkie) z d. Podgalska - c. Stefana, dzieci: Emilia Zofia 1927, Adolf 1928, Alicja 1930, Wanda 1932, Teresa 1936. Zabrani na Sybir (Sierkowski).

23.

SZYMAŃSKI

Tomasz, żona Seweryna z d. Ostrowska

24.

ZIELIŃSKI

Antoni, żona Antonina z d. Marmurowska, dzieci: Tadeusz, Eugeniusz, Zdzisława

25.

ZINKIEWICZ

Faustyn, żona Józefa z d. Konczewska, dzieci: Franciszka, Konstanty, Józef, Stanisław

26.

ANUSŁukasz - s. Marcina i Marianny, żona (śl.1924) Stanisława z d. Powaga, córki: Ewa, Cezaryna 1925, Maria 1927, Zofia 1930.

27.

KUCHARSKIFranciszek, żona Józefa z d. Zielińska.

28.

KUŹMIŃSKIJan 1908 - s. Feliksa i Kazimiery z d. Łukasiewicz, żona (śl.1933) Bronisława 1905 z d. Serafin - c. Piotra i Tekli z d. Ścibor, dzieci: Regina 1934-1934, Daniela 1935, Stanisława 1936, Teresa 1937, Ludwika 2.02.1940, Maria 1943. Po wojnie: w Hrubieszowie, a w 1957 r. w Międzylesiu woj. dolnośląskie. Rodzeństwo Jana to: Jadwiga 1905, Marian (w Chołopeczach), Filip 1913. Brat Bolesławy - Jan (ż. Jadwiga Dąbrowska z Dmitrówki) oraz Józef - w Dymitrówce.

29.

CHOLEWA

Andrzej, żona Teresa z d. Kocur, dzieci: Mieczysław, Stanisław, Bolesław, Bronisław, Maria, Eugenia, Janina, Stefania 1925, Zofia 1937.

30.

CHOLEWAJan, żona Agnieszka z d. Głowacka, dzieci: Zygmunt 1926, Józefa 1927.

31.

SOŚLER

Edward, żona Felicja z d. Łukowska.

33.

SITKOWSKI

Michał 1880 - s. Marcina, żona Katarzyna 1878 - c. Jana, dzieci: Piotr (p.22), Karol 1909, Genowefa 1914, Kazimierz 1918. Wszyscy urodzeni w Brodach, łódzkie. Zabrani na Sybir (Sierkowski).

34.

SZYMCZAK

Stanisław 1872 (*d.warszawskie) - s. Tomasza, żona Józefa 1879 - c. Tomasza, dzieci: Feliks 1906 (poniżej). Zabrani na Sybir.

SZYMCZAK

Feliks 1906, żona Nadzieja 1909 - c. Antoniego, dzieci: Amelia 1930, Czesław 1932, Ryszard 1934, Zabrani na Sybir.

35.

NAWROTJan 1882-3.04.1941 (*Milków k/Opatowa, +Sybir) - s. Józefa, żona Aniela 1889-25.03.1976 (*Milków) - c. Wawrzyńca, dzieci: *Milków (część Lipowej): Józefa 1907 (mąż INN, miejsce zamieszkania nieznane, nie mieszkali w Mańkowie), Wacław 1913-06.1985, Mieczysław 1920, Stefania 1925-1941, tu ur.: Janina 10.1925-26.02.2002, Władysław 1926, Zofia 1928, Marian 1930 i Jan +1993. Uprowadzeni na Sybir (bez Józefy i Janiny). Po wojnie: Moniatycze.

36.

NIEDZIELSKIBronisław 12.10.1912 (*Zaturce) - s. Marcina i Józefy z d. Kwiatkowska, żona Janina 1923 z d. Kwiatkowska. Po wojnie Moniatycze pow. hrubieszowski.

37.

STARSZUKMarcin 1867 (*Świdniki k/Hrubieszowa) - s Jana, żona Zofia 1866 - c. Łukasza (*Miączyn k/Hrubieszowa), dzieci: Jan (poniżej).

STARSZUKJan 1903, żona Leontyna 1911 - c. Jana, dzieci: Teresa, Ludwik, Janina, Adam.

38.

SOŚLERStanisław 1910 - s. Jana i Ewy z d. Dul, żona Stanisława z d. Oluch - c. Jana i Katarzyny z d. Zając, dzieci: Lucjan Kazimierz 1937, Lucyna 1939, Lech 1940.

39.

FUTYMAJan, żona Franciszka 1886 z d. Niekuszak - c. Jana, dzieci: Zofia 1917, Stanisław 1919, Władysław 1920, Helena 1926, Józef 1934. Przybyli tu po 1920 r.

40.

MAJEWSKILudwik 1870 (lub 79, *Jachimówka) - s. Henryka i Marii, żona Marianna 1876 (*Kisielin) z d. Kucharska - c. Franciszka i Marii z d. Kaczorowska, dzieci: Zofia 1892 (m.Mikołaj Zymon, zamordowani w Jasinówce przez bandy UPA), Walerian (poniżej), Aniela 1896, Paulina 1897 (m.Ambroży Schab, we Władysławówce), Antonia 1900 (m.Jan Sznajderowski), Józefa 1905 (m.Zygmunt Miczał), Kazimiera 1909 (m.Zygmunt Malec 1912), Leontyna 1913 (m.Aleksander Maksymiuk 1915), Stanisława 1915 (m.Zygmunt Kubicki 1903), Stefan 1918 (ż.Maria). Wszystkie dzieci były chrzczone w Zaturcach.

MAJEWSKIWalerian 1895 - s. Ludwika i Marianny, żona Jadwiga 1906 z d. Życzko - c. Franciszka i Apolonii (w Przygłówku), dzieci: Cezary 10.03.1929, Helena 13.02.1932.

41.

RENCKazimierz - s. Adama i Anny z d. Borowska, żona (śl.1922) Maria 1894 (*Obrodowice k/Hrubieszowa) z d. Bogucka Olucha (wdowa) - c. Michała, dzieci: Bolesław 1923, Jan 1927.

42.

RÓŻALSKIJózef 1881 (*Korniaczyce k/Opatowa) - s. Wincentego, żona Balbina 1886 - c. Mikołaja, dzieci: Bolesław, Bronisław z żoną Bronisławą 1920 (*Obrodowice) z d. Olucha - c. Adama, Cecylia 1928 (*Korniaczyce) (red.: a w ks. parafialnych wszyscy tu urodzeni).

43.

SZKUTNICKIRoch 1888 (*Zarutki/Grawsk) - s. Wojciecha, żona Katarzyna 1894 (*Zarutki/Grawsk) z d. Drąg - c. Andrzeja, dzieci: Bolesław, Henryk, Jan, Zbigniew.

44.

URAKarol 1878 (*Sajdomet/Radomsko) - s. Wawrzyńca, żona Zofia 1894 z d. Zarzycka - c. Walentyny, dzieci: Bronisława 1927, Genowefa 1920, Ryszard 1932. Przybyli tu po 1920 r.

45.

SOBÓTKAJan, żona Aniela, córka Janina 30.10.1925. Po wojnie pow. hrubieszowski.

46.

SYDOROWSKIWładysław, kowal, żona Marianna z d. Łukasiewicz, dzieci: Piotr (Sudorowski, poniżej), Janina (Kukulska, w poz. k9). V.n.: Sidorowski.

SUDOROWSKIPiotr 1907, żona (śl.1934) Władysława 1916 z d. Łaskarzewska, dzieci: Roman 1934, Zygfryd Walenty 1936, Mieczysław 1938, Kazimiera Maria 1939, Stanisław 1941, Janusz 1942.

47.

BURKACKIJan, żona Julianna z d. Kulesza, dzieci: Wanda 1922, Jadwiga 1926. V.n.: Borkacki.

48.

BURKACKIJózef, żona Helena z d. Balcer (Balcerzak), dzieci: Anna 1923, Piotr Władysław 1925, Marian 1927, Halina Maria 1943. V.n.: Borkacki.

49.

CECHIgnacy, żona Julia z d. Serafin, dzieci: Edward 1923, Regina 1924, Wanda Petronela 1926. V.n.: Czech?

50.

CZARNECKIStanisław, żona Magdalena z d. Pęczek, dzieci: Józef 1922, Henryk 1924, Marianna 1930.

51.

CZERNIAWSKIStefan, żona Władysława z d. Gabrylak, syn Zenon 1931.

52.

CZERWIŃSKIKazimierz, żona Zofia z d. Sygulska, dzieci: Stanisława 1923, Bronisław Franciszek 1926.

53.

GĘSIOROWSKIJan, żona Zofia z d. Kosińska, córka Janina 1924.

GĘSIOROWSKAStanisława, córka Teresa 1937.

54.

GOŁĘBIOWSKIAntoni, żona Helena z d. Cichecka, dzieci: Aleksander 1922, Eugeniusz 1924, Władysława 1926, Feliks 1927.

55.

GÓRSKIWojciech - s. Ludwika i Antoniny z d. Rybicka, wdowiec, II żona (śl.1924) Marcelina z d. Błędowska, dzieci: Tadeusz 1925, Jan 1926-1926?, Jan 1927.

56.

GÓRSKITomasz, żona Irena z d. Borowiak, dzieci: Stanisław 1925, Zenon 1927.

57.

GUŚCIORAWojciech 1900 - s. Katarzyny, żona (śl.1929) Katarzyna 1911 z d. Pater, dzieci: Aniela 1930, Marianna Henryka 1932.

58.

GUZOWSKILucjan, żona Władysława z d. Balcer, dzieci: Kazimierz 1928, Eugeniusz 1931, Stefania 1934.

59.

JĘDRZEJCZYKJózef, żona Katarzyna z d. Piasiecka, syn Jan 1932.

60.

JĘDRZEJEWSKIWincenty 1901 - s. Feliksa i Karoliny z d. Konopko, I żona (śl.1924) Jadwiga z d. Wróblewska, wdowa po Dąbrowskim, dzieci: Leontyna 1925, Władysława Ewa 1926; II żona (śl.1935) Matylda 1902 z d. Jasińska, dzieci: Józefa 1935, Eugeniusz 1937, Anna Krystyna 1938, Józef 1939, Helena 1939, Stanisław 1941.

61.

JURGILEWICZWładysław - s. Tadeusza i Marii z d. Merreszewicz, żona (śl.1924) Helena 1904 z d. Łukowska, dzieci: Szczepan Jan 1931, Feliks Antoni 1934. V.n.: Jurgielewicz.

62.

KAŁUCKIAugustyn, żona Anna z d. Staszowska, dzieci: Feliks 1922, Stefan Bogusław 1924.

63.

KAZIMIRSKIJan, żona Antonina z d. Renc, dzieci: August Mieczysław 1923, Florian 1927, Stanisława 1930. V.n.: Kaźimirski.

64.

KĘDZIOREdward, żona Franciszka z d. Dziedzic, córka Helena 1926. V.n.: Kędziora.

65.

KRZECZKOWSKIJózef - s. Antoniego i Marianny z d. Kowalska (Chołopecze), żona (śl.1925) Helena z d. Szelka, dzieci: Janina 1925, Stanisław Stefan 1935, Tadeusz 1937. V.n.: Krzyczkowski, Krzyszkowski.

66.

WERNIKTeofil 1899 (*Wierzbiczno) - s. Stanisława i Józefy z d. Przybyszewska, żona Józefa 1897 z d. Radkiewicz, dzieci: Helena 1920, Stanisława 1923, Ewa 1929, Franciszka 1931. W Mańkowie mieszkali 18 lat. W lipcu 1943 roku cała rodzina wywieziona do Niemiec. Po wojnie zamieszkali w Trzciance.
Brak więcej informacji. Proszę Państwa o pomoc w uzupełnianiu wykazu. Objaśnienie: rok w barwie: czerwonej - śmierć w wyniku represji sowieckiej.
Osoby zainteresowane miejscowością / udostępniające informacje:

FORMULARZ zgłoszenia rodziny i uzupełnienia danych

L.p.

Informacje

1.

Patrycja Pejta[wrzesień 2006] uzup. poz. w36.p.pejtka(a)wp.pl

2.

Małgorzata Michalik[listopad 2006] poz. k40. [luty 2011] korekta - przesunięcie poz. z wykazu wsi do wykazu koloniig.michalik(a)vp.pl

3.

Maria[grudzień 2006] (lipiec 2009 - przeniesienie poz. w4 do poz. k29) poz. k29 (Cholewa), poz. w4.melinda23(a)interia.pl

4.

Anna Kubalewska[kwiecień 2007] uzup. poz. w4.nusia_cub(a)interia.pl

5.

Henryka Pacuła
Ludwika Krzyształowska
[sierpień 2007] poz. k28. [listopad 2008] korekta - przesunięcie poz. z wykazu wsi do wykazu koloniihjdstpaci(a)wp.pl
plusie(a)wp.pl

6.

Jarosław Chruścicki[styczeń 2008] poz. w1-3, 5-10, 12-41, 43-55 i poz. k1-5, 7-25, 31 na podst. spisu ludności miejscowości leżących w parafii Zaturce z lat 1935-1936 (rodzina DUL przeniesiona do wykazu Tuliczowa)carcarewicz(a)wp.pl

7.

Zbigniew Skibiński[kwiecień 2008] poz. k26zbyszekskibinski(a)onet.eu

8.

Peter Fink-Palinski[maj 2008] uzup. poz. w40 na podst. relacji matki - Krystynyfinkpal(a)wp.eu

9.

Marian Kucharski[lipiec 2008] poz. k27Marian.Kucharski1(a)neostrada.pl

10.

Adam Papużyński[luty 2009] korekta nazwiska w poz. w35adam.papuzynski(a)gazeta.pl

11.

I.G.Koralewicz[kwiecień 2009] uzup. poz. k29 z relacji babci Stefaniii.g.koralewicz(a)wp.pl

12.

Ewa Siemaszko[kwiecień 2009] przeniesienie z wyk. mieszk. wsi do wykazu w kolonii na poz. 31 i korekta nazwisk (było Soster i Łokawska) na podst. relacji Felicji Sośler spisanej przez Bogusława Chojeckiego.ewa.siemaszko(a)gmail.com

13.

Andrzej Mielcarek[od sierpień 2010] poz. k6, k30, 46-65, uzup. poz. 19-20, 41, 43, k28. dzięki "Wykazom osób..." -opr. ks. W.W. Żurek.Strony o Wołyniu

14.

Patrycjusz Kaźmierczak[listopad 2010] korekta i uzup. w poz.k1 (od red: wg ksiąg par. rodzina nie mieszkała we wsi, tylko w kolonii)patrycjusz.kazmierczak(a)gmail.com

15.

Przemysław Portuś[od grudzień 2010] poz. k35-36, 45 z akt komisji repatriacyjnej pow. hrubieszowskiego.port14(a)interia.pl

16.

Antonina Lepsik(Waśkiewicz). [grudzień 2010] poz. w11kacperjaniszewski(a)poczta.onet.pl

17.

Czesław Kamiński[luty 2011] poz. k37-39, 41-44, uzup. poz. k35, 36 i oraz k46 z Księgi adresowej Polski z 1928r. [październik 2011] uzup. poz. k42, [styczeń 2012] poz. k45, źr. Akta komisji repatriacyjnej. [październik 2013] poz. w56 z ogł. w WDWczkamyk(a)op.pl

18.

Krystyna Wołoszczuk[maj 2011] uzup. poz. w40krynia.jan(a)gmail.com

19.

Tomasz Kępka[maj 2011] uzup. poz. w47kempes7(a)o2.pl

20.

Bogdan Zatorwnuk Jana i Konstancji. [czerwiec 2012] uzup. poz. w6. [lipiec 2012] korekta w poz. w6bogdano.bwp(a)onet.eu

21.

Józef Fersztwnuk Józefa. [grudzień 2012] uzup. poz. w7.ferszt(a)tlen.pl

22.

Apolonia Naoreckaz d. Kukulska. [maj 2013] uzup. poz. k9 i 46.aleksandra_halicka(a)poczta.fm

23.

Magdalena Grabkowska[sierpień 2013] uzup. poz. k35. [marzec 2016] uzup. poz. k35.grabkowskam(a)wp.pl

24.

Andrzej Borkacki[czerwiec 2014] uzup. poz. k48.andrzej(a)sicomp.pl

25.

Małgorzata Bondaruk[sierpień 2014] uzup. poz. k15.goskabon(a)wp.pl

26.

Jan Ferszts. Jana i Konstancji z poz.6., zam. Pamięcin, woj. lubuskie. [maj 2016] uzup. poz. w24. [czerwiec 2016] uzup. poz. w.7, w.9, w.24.janferszt(a)interia.pl

27.

Anna Brodowicz[czerwiec 2016] poz. k66. wg relacji Cioci Franciszki.a.brodowicz(a)vp.pl

Data powstania strony: wrzesień 2006 r., ostatnia edycja: czerwiec 2016 r.

inne strony O KRESACH

ros. (Memorial): Маньков, Маньковка