kolonia

CHMIELÓWKA

gromada Chmielówka, gmina Trościaniec, powiat Łuck, woj. wołyńskie


Opracowywane w okolicy:
Pasieka, Zagajnik, Łąka, Ignatówka, Jamskie, Wereszowa Góra, Jaromel,

A B C D E-F G H I J K L-Ł M N O P R S-Ś T U W Z-Ż


Projekt WYKAZU GOSPODARSTW, stan w około 1939 r.

1.

KOKSANOWICZPaweł - s. Floriana i Sabiny z d. Olszewska, żona Bronisława z d. Wachowska - c. Rafała i Kamilii z d. Sinicka, dzieci: 5 córek ur. w latach 1902-1913, w tym Maria 6.01.1903, synowie: Kazimierz, Jan, Stanisław.

2.

DRZEWIŃSKIMikołaj, żona Józefa z d. Skarżyńska, dzieci: Józef (poniżej), Barbara, Helena, Elżbieta, Franciszek, Jan (poz. 3), Stanisław, Cyryla. V.n.: Grzywiński.

DRZEWIŃSKIJózef, żona, dzieci: Telesfor, Antoni, Irena.

3.

DRZEWIŃSKIJan 1907 - s. Mikołaja i Józefy z d. Skarżyńska, żona Aniela 1910 z d. Malinowska, dzieci ur. na Wołyniu: Teresa Wanda 1937, Czesław 1938, Wacław 1940, Monika 1942, Ryszard Benedykt 1945.

4.

DRZEWIŃSKIFranciszek, dzieci: Janina, Barbara, Henryk, Jan.

5.

DRZEWIŃSKIStanisław, dzieci: Mirosława, Wincenty.

6.

KAMIŃSKAHelena, dzieci: Izabela, Maria, Krystyna, Stanisław.

7.

PASZKOWSKAStanisław 8.09.1890-24.04.1974 - s. Jana i Anieli z d. Galla, żona Barbara 4.12.1895-21.09.1945 z d. Drzewińska - c. Mikołaja i Józefy Skarżyńskiej, dzieci: Szczepan, Cyryl, Józef (1923, żona Maria Nawrocka), Maria 1927 (m.Henryk Galla), Wincenty, Zenon (ż.Cecylia Pytel), Jadwiga 1925 (m.Witold Olszewski r.1918)

8.

RADECKACyryla, dzieci: Kazimierz, Witold, Jan, Halina, Zbigniew.

9.

SKIRZEWSKAElżbieta, dzieci: Franciszek, Jadwiga.

10.

FALKOWSKIFranciszek, żona Leokadia, synowie: Czesław 1939, Wacław.

11.

DRZEWIŃSKIPaweł 1873 - s. Franciszka i Rozalii z d. Jabłońska, żona Zofia z d. Skarczyńska/Skarżyńska, dzieci: Maria, Bronisław (poniżej), Florian, Deonizy, Katarzyna, Marian. Paweł był prawdopodobnie bratem Mikołaja (poz.2).

DRZEWIŃSKIBronisław 1912, żona Jadwiga 1914 z d. Olszewska z Rudni - c. Stanisława i Bronisławy.

12.

DRZEWIŃSKIMarian 1909-1985 - s. Pawła i Zofii, żona Helena z d. Ulrych, dzieci po wojnie.

13.

MIROSŁAWWojciech 1906, żona Janina 6.02.1906 z d. Drzewińska - c. Waleriana (s.Franciszka i Rozalii z d. Jabłońska) i Dominiki z d. Słonkowska/Słodkowska. Rodzeństwo Janiny to: Nikodem (ż.Rozalia Radecka) 1895, Paulina 1897, Elżbieta 1899 (Skirzewska w poz. 9?), Piotr 1901.

14.

DRZEWIŃSKIGabriel - najmłodszy syn Franciszka i Rozalii z d. Jabłońska, brat Agnieszki 1865 (v.:Drzewiecka/Grzywińska, m.Stanisław Szpryngiel), Mikołaja, Walerego/Waleriana i Pawła (kolejność wg urodzin), żona Cecylia z d. Skarżyńska, dzieci: Wincentyna 1910 (Gawor, poniżej), Kazimierz 1912, Wacław 1914, Feliks 1917, Ludwik 1924.

15.

GAWORJózef (z Borku pod Bochnią), żona Wincentyna 1910 z d. Drzewińska - c. Gabriela i Cecylii, dzieci: Irena 1937, Krystyna 1938, Eugeniusz 1940 (Teresa 1946, urodzona już w Westrauderfen (pisownia niepewna) w Niemczech po wywiezieniu na roboty)

16.

MALINOWSKIWłodzimierz 1903 - s. Michała, żona Stanisława 1909 - c. Ludwika, dzieci: Aniela 1928, Julia 1931, Konstanty 1935. Zabrani na Sybir.

Brak więcej informacji. Proszę Państwa o pomoc w uzupełnianiu wykazu.

Osoby zainteresowane miejscowością / udostępniające informacje:

FORMULARZ zgłoszenia rodziny i uzupełnienia danych

L.p.

Informacje

1.

Agnieszka Markiewicz[marzec 2007] poz.1kocur125(a)intria.pl

2.

Jan Drzewiński[kwiecień 2007] poz.2jan_drzewinski(a)vp.pl

3.

Monika Dzikowska[czerwiec 2007] poz. 3, [lipiec 2007] poz. 4-9, uzup. w poz. 2 i 3.m.dzikowski3(a)chello.pl

4.

Witold Falkowski[sierpień 2007] poz. 10,witold.falkowski(a)gmail.com

5.

Czesław Martynowicz[wrzesień 2007] uzupełnienie w poz. 1 i 7,czesmart(a)interia.pl

6.

Kazimierz Drzewiński[styczeń 2008] poz. 11 i 12drzewo49(a)interia.pl

7.

Ryszard Mirosław[marzec 2009] poz. 13mr.miroslaw(a)wp.pl

8.

Sylwia Jankowiak[sierpień 2009] poz. 14 i 15 z pamięci mojej babci Wincentynysylwia.jan(a)op.pl

Data powstania strony: marzec 2007 r., ostatnia edycja: czerwiec 2015 r.

inne strony O KRESACH

ros. (Memorial): Хмелевка