kolonia

BUDKI KUDRAŃSKIE

gmina Ludwipol, powiat Kostopol, woj. wołyńskie, parafia Annowola


Opracowywane w okolicy: 
Kudranka, Chwojanka, Berezyna, Pogorełówka, Markowa Niwa,

A B C D E-F G H I J K L-Ł M N O P R S-Ś T U W Z-Ż

mapka szczegółowa (powrót)


Projekt WYKAZU GOSPODARSTW, stan w około 1939 r.

1.

MARCZUKNarcyz, żona IN., dzieci: Władysław, Mirosława 16.03.1940, Wanda Magdalena 5.10.1941.

2.

GNITECKIWiktor - s. Rafała i Elżbiety z d. Konsewicz, żona Józefa z d. Boczkowska - c. Józefa i Pelagii z d. Chołodecka, dzieci: Antonina Ewa 19.08.1941 [...]. W 1943 r. zostali wywiezieni do Niemiec na roboty. Po wojnie w Konstantynowie Łódzkim.

3.

GNITECKAElżbieta z d. Konsewicz, wdowa po Rafale +~1914, dzieci, m.in.: Marcel (poniżej), Gracjan (ż.Kornelia Stachurska, śl.1918), Dominik (poniżej), Marian (poniżej), Antoni (p.4), Józef, Michalina, Apolonia, Rozalia (zamordowana przez Ukraińców). Elżbieta w Kudrance i okolicach zajmowała się przyjmowaniem porodów, dożyła starości w Wińsku na Dolnym Śląsku.
GNITECKIMarian, żona Janina 1918 z d. Dąbrowska - c. Nikodema i Marii (zob.Borek Kuty), dzieci: Zofia 13.12.1941.
GNITECKIDominik, żona, dzieci: Tadeusz.1939, Stanisław 1942.
GNITECKIMarceli, żona, syn Wiktor 3.04-20.04.1940.

4.

GNITECKIAntoni 1908, żona Wiktoria 1912 z d. Bagińska, dzieci: Józefa 10.01.1938-8.04.1939, Józef 6.04.1940, Walentyna 29.10.1941.

5.

BOCZKOWSKIAntoni 1914-07.1985 - s. Józefa i Pelagii z d. Chołodecka, Jako kawaler wywieziony w 1943r. do Niemiec na przymusowe roboty. Powrócił do kraju w 1946r. i zamieszkał w Rogalinie z matką i siostrami Adelą i Jadwigą.

6.

ŻUKOWSKIAdolf, żona Antonina z d. Mytłuszewska (Mikłaszewska), syn Stanisław (poniżej) (i Antoni?).

ŻUKOWSKIStanisław 1911, żona Feliksa 1913 z d. Wiśniewska/Wiszniewska- c. Feliksa i Józefy z d. Księżopolska, dzieci: Helena 1937, Władysław Bolesław 1942-1943 (zmarł w Równem w trakcie wywózki),  . W 1943 r. wywiezieni na przymusowe roboty do Niemiec (Flenzburg). Po wojnie w Gdańsku. 

ŻUKOWSKIAntoni, żona (śl.1939) Anna z d. Kalczuk, dzieci: Stanisław 1939 i Helena 1942.

7.

MARCZUKJan, żona IN., dzieci: Tadeusz 17.10.1939 i Edward  1.10.1941.

MARCZUKMarcelina 1900 z d. Brusiło, córka Danuta 1938-1940.

8.

JABŁOŃSKIAdam, żona Maria.

9.

CHOŁODECKIAntoni, żona Stanisława, dzieci: Wanda 5.11.1938.

10.

PIWEKJan 1899, żona Józefa 1893 z d. Mikłaszewska, córka Jadwiga 1937. V.n.: Piwak.

PIWEKMieczysław - s. Jana, żona Petronela z d. Bagińska - c. Antoniego, córka Danuta 1942.

11.

PIWEKAnna - chrzestna Jadwigi w 1937 r.

12.

KOWALCZUKFoka (syn Jana?).

13.

DYMARSKIStanisław 1912 - s. Antoniego (z kieleckiego, s. Stanisława i Anny z d. Barańska) i Józefy 1892-1938 z d. Majewska (c.Wawrzyńca i Agnieszki z d. Jonaszek), żona Anna 1915 z d. Lewczuk, synowie: Ryszard-Grzegorz 1938, Tadeusz 1939.

14.

MAJEWSKIAntoni - chrzestny Ryszarda-Grzegorza Dymarskiego.

15.

BAGIŃSKIIN, dzieci: córka Stanisława - panna (chrzestna Ryszarda-Grzegorza Dymarskiego).

16.

KLEPUSZEWSKIJózef, żona Janina Gnitecka, dzieci: Stefan 1933.

17.

PACERHenryk.

18.

STACHURSKIMarceli 1893-1958, I żona Maria z d. Kuczyńska, dzieci: Stanisława, Franciszka i Teofil; II żona Marianna 1904-1973 z d. Chołodecka (Pelagia Boczkowska - patrz pp. 2 i 5 to jej siostra), dzieci: Władysław 1932-1985, Antonina 21.03.1934- 8.01.1994 (w Gorzowie Wielkopolskim, po m.Jastrzębska), Jadwiga 1936-2007, Władysława 18.05.1939, Józefa 8.02.1941. Marceli miał jeszcze dwie córki (żona IN): Zofię i Janinę (prawdopodobnie zaginęła w Niemczech). Marceli miał też siostrę Kornelię (m.Gracjan Gnitecki z poz.3).

19.

BAGIŃSKIJan +1951, żona Stanisława z d. Bagińska, dzieci: Ignacy 31.07.1939-6.11.1939, Adam 25.01.1942 [...].

20.

DULEWICZLudwik 1903, żona Władysława 1905 z d. Bielawska, córka Zofia 1938, Edward Kazimierz 1940 (*Dołganiec).
Brak więcej informacji. Proszę Państwa o pomoc w uzupełnianiu wykazu.
Osoby zainteresowane miejscowością / udostępniające informacje:

FORMULARZ zgłoszenia rodziny i uzupełnienia danych

L.p.

Informacje

1.

Witold Gnitecki[wrzesień 2004] dot. Gniteckich w poz. 2-3witgnt(a)poczta.onet.pl

2.

Staszek[marzec 2005] uzup. poz. 3, 4, 7, 9 (z przysłanego wykazu osób ur. i zm.).s.dziembowski(a)neostrada.pl (nie działa)

3.

Ola Marczuk[czerwiec 2006] poz. 1ola_marczuk(a)interia.pl

4.

Henryk Boczkowski[styczeń 2008] poz. 5, uzup. poz. 2jakub_kuibek(a)wp.pl

5.

Andrzej Mielcarek[styczeń 2009] poz..4, 6-15 na podst. skanów ksiąg parafii Annowola otrzymanych od Artura Bagińskiego. [listopad 2010] poz. 17 z ogłoszenia w WDW w 1938r.  [od wrzesień 2015] pStrony o Wołyniu

6.

Leszek Rześniowiecki[styczeń 2009] poz. 20.lrzesniowiecki(a)gmail.com

7.

Elżbieta Wojtala[marzec 2012] uzup. poz. 3. na podst. relacji Tadeusza Gniteckiego - tel. 693154830 oraz kontakt do Anny (r.1943) Kwaśniewskiej z d. Gnitecka - tel. 605942564.www...zasluczanie...

8.

Tomek[kwiecień-czerwiec 2013] poz. 18. Poszukuję informacji o rodzicach, rodzeństwie i córkach Marcelego.napiszdotomka(a)op.pl

9.

Mieczysław Bagiński[lipiec 2013] poz. 19.tsk.jagiello(a)gmail.com

10.

Żaneta Piórkowska[maj 2013] uzup. poz. 6.jaga70(a)amorki.pl

Materiały dodatkowe:

Wykaz osób urodzonych i zmarłych w m. Budki Kudranskie. Informacje są kasowane po umieszczeniu w Wykazie.
1.BAGIŃSKA Irena c.Wacława ur.29.02.1942.
2.BAGIŃSKA Jadwiga c.Antoniego ur.03.01.1939.
5.BAGIŃSKI Jacek s.Stanisława ur.1.11.1939.
6.BAGIŃSKI Kazimierz s.Stanisława ur.6.02.1941
7,BAGIŃSKI Stanisław s.Czesława ur.13.02.1939,zm.12.10.1942.
9.CYHENHAHEL Anna Teresa.c.Gotliba ur.17.03.1939.
10.DREGER Irena Tekla c.Samuela ur.23.09.1939.
11.DULEWICZ Zofia c.Ludwika ur.12.07.1938.
22.GNITECKI Władysław s. Gracjana ur.30.06.1941.
28 MIELNICZUK Władysław s. Piotra ur.15.01.1941.
29.MIKŁASZEWSKA Alfreda c. Marcelego ur.16.10.1941.,zm.14.07.1942.
30.MIKŁASZEWSKA Jadwiga c.Marcina ur.1.11.1940.
31.MIKŁASZEWSKA Stanisława c.Franciszki ur.30.11.1939.
32.MIKŁASZEWSKA Zdzisława c.Piotra ur.2.11.1941.
33.MIKŁASZEWSKA Zofia c.Jana.ur.8.02.1942.,zm.12.03.1942.
34.MIKŁASZEWSKI Mieczysław s.Piotra ur.3.12.1941
37.SAK Jadwiga c. Leona. ur.26.02.1939.
38.SAK Władysława c. Leona ur.5.01.1941.
45.ŻYGADŁO Władysław s.Jana.ur.1.05.1941.
46.ŻYGADŁO Zbigniew s. Jana. ur.1.01.1943.
47.BAGIŃSKA Franciszka z d. Bagińska c.. nn ur.1867,zm.05.10.1939.
48.BAGIŃSKA Irena c.Czesława.ur.22.02.1942.,zm.10.10.1942.
49.BAGIŃSKI Edward s.Czesława ur.1929,zm.28.09.1942.
51.HEJMAN Józef s.Marcina ur.1862,zm.26.10.1940,
52.KOWALCZYK Jan.s.Jakuba.ur.1868. zm.9.06.1940.
53.KUCZYŃSKA Katarzyna c.Hipolita ur.1869, zm.14.12.1942.
54.MARCZUK Kamila c.Benedykta ur.1908.zm.15.03.1938.
55.SOCZEWKA Maria c. Piotra nazw. rodowe Janaszek ur.1868. zm.7.02.1940 (V.n.: Soczewska?)

Data powstania strony: 2004 r., ostatnia edycja: maj 2014 r.

inne strony O KRESACH

 .